XperLog Lojistik

Tayvan Havayolu Taşımacılığı

Tayvan – Türkiye arası denizyolu ve havayolu yüklemeleriniz için Xperlog olarak en uygun navlun ve en hızlı transit süreler ile taşıma yapmaktayız. Konteyner bazında da ithalat ve ihracat olarak Denizyolu ve Havayolu Nakliye Servisimizden yararlanabilirsiniz.Anasayfa » Hizmetlerimiz » Havayolu Taşımacılığı » Tayvan Havayolu Taşımacılığı


Tayvan Hava Taşımacılığı Hakkında


Tayvan Havayolu Taşımacılığı; zaman sorunu bulunan müşteriler veya çok fazla ağır yükü olmayan müşterilerin kullandığı yükleme biçimidir. Tayvan Denizyolu Nakliyesi Türkiye limanlarına en erken 35 ila 40 gün içerisinde varış yaptığından ve bazen müşteriler ithal edecekleri ürünlerin acil olmasından dolayı Tayvan`dan havayolu nakliyesini tercih etmektedirler. Tayvan Hava Kargo maliyet açısından denizyolu taşımasına oranla daha yüksektir. Tayvan Havayolu Nakliyesi navlunları malzemenin ağırlığına göre hesaplanmaktadır.

Tayvan Havayolu Nakliye Çeşitleri

 Tayvan Havayolu olarak organize edilecek yüklemeler için farklı opsiyonlar mevcuttur. Öncelikle Tayvan Hava Kargo olarak organize edilecek yükün en*boy*yükseklik ölçüleri ve ağırlık bilgileri kontrol edilmelidir. Eğer Tayvan havayolu organize edilecek yük standart palet 120*80 cm ölçülerinde ve yükseklik ölçüsü 160 cm`den ufak ise yolcu uçakları ile genel hava kargo olarak organize edilmektedir.

Tayvan Hava Nakliyesi yapılacak malzemenin yüksekliği 160 cm`den yüksek ise havayolu kargo uçaklarına sığdırılabilir. Tayvan Hava Kargo yüklemesinde yolcu uçağı navlun maliyetleri kargo uçağı navlun maliyetine oranla daha düşük olmaktadır. Dolayısıyla Tayvan Havayolu taşımacılığında seçilecek yükleme tipi maliyet ve operasyon olarak çok önemlidir.

Tayvan Havayolu Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tayvan Havayolu Taşımacılığında ve diğer ülkelerden organize edilen yüklemelerde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Tayvan`dan havayolu olarak organize edilen yüklemelerinizin varışından itibaren ardiye masrafı oluşmaya başlamaktadır. Ardiye masrafı Tayvan`dan hava nakliyesi ile organize ettiğiniz yükün boşaltıldığı ambar tarifesine göre belirtilenmektedir. Yükünüzün ambarda beklediği her gün için ardiye masrafı eklenir ve günlük olarak yükselir.

Dolayısıyla Tayvan Havayolu olarak organize edilen veya farklı ülkelerden havayolu olarak ithalat yapmış olduğunu yükleriniz için ardiye tutarının çok yüksek olmaması için varış yapan yükün en erken şekilde gümrük işlemlerinin tamamlanması ve çekilmesi gerekmektedir.

Havayolu yüklemelerinde yükün hacim ve ağırlığına göre günlük ardiye masrafı değişmekte olup , havayolu ambarlarının iletişim bilgilerinden veya gümrükçüden ardiye masrafları ile ilgili bilgi alınabilir.

Tayvan Havayolu Yükleme Yerleri

Tayvan Havayolu Nakliyesinde kullanılan havalimanları aşağıda ayrıca belirtilmiştir. Konteyner limanı gibi küçük bir coğrafya olduğundan havalimanları da sayılıdır.

Tayvan Havalimanları

  • Taoyuan International Airport
  • Taichung International Airport
  • Kaohsiung International Airport
  • Tainan International Airport


Zamanında Teslimat

Xperlog ile sevkiyatlarınız, planlanan ve taahhüt edilen zamanda yapılır.Güvenli

Xperlog ile ürünleriniz, sigortalı ve en güvenli şekilde teslimat adresine ulaştırılır.DepolamaHava Koşulları
Hemen Ara