XperLog Lojistik

Amerika Hava Taşımacılığı

Amerika (United of States) – Türkiye arası denizyolu ve havayolu yüklemeleriniz için Xperlog olarak en uygun navlun ve en hızlı transit süreler ile taşıma yapmaktayız. Konteyner bazında da ithalat ve ihracat olarak Denizyolu ve Havayolu Nakliye Servisimizden yararlanabilirsiniz.



Anasayfa » Hizmetlerimiz » Havayolu Taşımacılığı » Amerika Havayolu Taşımacılığı


Amerika Hava Kargo Çeşitleri


Amerika Hava Kargo Taşımacılığı dünya ticaretinde önemli bir yere sahip olan Amerika ülkesi ve Amerika kıtasının önemli bir ihtiyacını karşılamaktadır. Birçok kargo uçağı ve yolcu uçağı Amerika destinasyonuna uğrak yapmaktadır. Yolcu uçaklarının kargo bölümlerinde de Amerika havayolu nakliyesi yapılmaktadır. Amerika birçok ham madde, makine, yedek parça tedarik ihtiyacını havayolu kargosu kullanarak karşılamaktadır. Böylece ihtiyaçları olan ürünleri çok hızlı bir şekilde stoklarına katmaktadırlar.

Amerika Hava Kargo Çeşitleri Nelerdir?

Amerika Hava taşımacılığı yolcu uçaklarının kargo bölümleri, özel kargo uçağı, charter uçaklar veya kurye uçakları olarak farklı tiplerde uçak ve servis imkanı sağlamaktadır.

Amerika hava kargo çeşitleri yükün teslim edileceği eyalete göre bile farklılık göstermektedir. Amerika da 50 eyalet bulunmaktadır. Eyaletlerin hepsinin farklı anayasası olmasından kaynaklı havayolu taşımacılığında farklılıklar oluşabilmektedir. Dolayısıyla Amerika hava yüklemelerinizde yüklemenizin gerçek detaylarına istinaden spot olarak bir çalışma yapmamız hem maliyet açışından hem de operasyonel açıdan işlemleri kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda ekstra maliyet, gümrük sorunları gibi problemleri devreden çıkartacaktır.

Amerika hava yükünüzün ölçüleri standart palet aralıklarında ise genel hava kargo tavsiye edilir. Fakat 160 cm`den daha yüksek bir ölçüsü olan paletiniz var ise kargo uçakları ile organize edilmesini uygun görüyoruz. Proje bazında 10 ton üzeri yüklemelerinizde ise spot olarak charter uçakları kullanılabilir. Böylelikle hem transit süre konusunda hem de navlun konusunda avantaj sağlanmış olur.

Charter uçakları düzenli servisler olmayıp, yük bazında plan yapıp uğrayacağı havalimanını buna göre seçen bir servistir. Dolayısıyla yüksek tonajda, hızlı bir şekilde bir noktadan bir noktaya taşıma istendiğinde charter uçakları ile organize edilir. Normal şartlarda direkt servisler olup aynı gün içerisinde varış havalimanına teslim edilir.

Amerika`dan Türkiye`ye havayolu transit süresi ne kadar sürer?

Amerika`dan Türkiye`ye havayolu olarak organize edilen yüklemeleriniz transit süreleri servis alınan havayolu firmasının uğrak yerlerine göre veya direkt servis olmasına göre değişkenlik göstermektedir. Direkt olarak tercih edilen havayolu firmaları ile organize edildiği taktirde transit süreler yaklaşık 10-12 saat sürmektedir.

Amerika hava kargonuzu aktarmalı bir uçak ile organize ettiğiniz durumlarda transit süreler 5-15 gün arasında değişmektedir. Hava kargo transit sürelerinin etkilenmesi aktarma yapılan havalimanındaki yoğunluğa göre değişkenlik göstermektedir.

Amerika Havalimanları: Sadece yoğun olarak kullanılan havalimanları aşağıda belirtilmiştir. Belirtilen havalimanları dışında farklı havalimanlarından da Amerika hava taşımacılığı servisi bulunmaktadır.

Havalimanları Listesi:

 • John F. Kennedy International Havalimanı
 • Los Angeles International Havalimanı
 • Dallas International Havalimanı
 • Denver International Havalimanı
 • O’Hare International Havalimanı
 • Orlando International Havalimanı
 • Seattle-Tacoma International Havalimanı
 • Miami International Havalimanı
 • New York International Havalimanı
 • San Francisco International Havalimanı
 • Washington International Havalimanı


Zamanında Teslimat

Xperlog ile sevkiyatlarınız, planlanan ve taahhüt edilen zamanda yapılır.



Güvenli

Xperlog ile ürünleriniz, sigortalı ve en güvenli şekilde teslimat adresine ulaştırılır.



Depolama



Hava Koşulları




Hemen Ara