XperLog Lojistik

Malezya Hava Taşımacılığı

Malezya – Türkiye arası denizyolu ve havayolu yüklemeleriniz için Xperlog olarak en uygun navlun ve en hızlı transit süreler ile taşıma yapmaktayız. Konteyner bazında da ithalat ve ihracat olarak Denizyolu ve Havayolu Nakliye Servisimizden yararlanabilirsiniz.Anasayfa » Hizmetlerimiz » Havayolu Taşımacılığı » Malezya Havayolu Taşımacılığı


Malezya Hava Yolu Taşımacılığı Hizmeti


Malezya Havayolu Taşımacılığı IATA üyesi birçok havayolu firması ile organize edilmektedir. Malezya Hava Kargo olarak Türkiye`ye günlük veya haftalık 3-4 sefer halinde uçuş bulunmaktadır.
Malezya Hava Nakliyesi denizyolu taşımacılığına nazaran daha maliyetlidir. Fakat aynı zamanda müşterilerin acil olarak ihtiyacı olan ürünleri temin etmek için kullandıkları bir taşıma şeklidir. Malezya havayolu taşımacılığında genel kargo bazındaki yüklemeler öncelikle kabul edilmektedir. Batarya, kimyasal vb. içeren DG (Dangerous) kargolar da MSDS belgeleri kontrol edilerek ve havayolu şirketinden teyit alınarak havayolu nakliyesi gerçekleştirilebilir.

MALEZYA HAVA KARGO SEFERLERİ VE TRANSİT SÜRELERİ

Malezya Hava Kargo seferleri bazı havayolu şirketleri tarafından Malezya – Türkiye arasında direkt servis vermektedir. Özellikle Türk Hava Yolları ve Malaysia Airlines firmalarının Malezya Kuala Lumpur havalimanından İstanbul havalimanı direkt servisi bulunmaktadır. Sefer süreleri yaklaşık 10-12 saat arasında sürmektedir.

Malezya Havayolu Taşımacılığında direkt servislerin dışında aktarmalı servis veren havayolu şirketleri de bulunmaktadır. Malezya Hava Kargo da aktarmalı seferler genellikle Kuala Lumpur Havalimanı çıkışından sonra organize edilen havayolu şirketinin ana destinasyonuna gelir. Ve buradan aktarma yaparak İstanbul Havalimanına varışı gerçekleşir.

Malezya Hava Nakliyesinde aktarmalı servislerin transit süresi aktarma yapılan havalimanının yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Malezya Hava Kargo ile aktarmalı olarak organize edilen bir yük ülkemize yaklaşık 3-5 gün sürede varış yapmaktadır.

Malezya`dan Türkiye`ye gelen hava kargo yükünün İstanbul havalimanına varışından sonra eğer mesai saatleri içerisinde ise tahliyesi başlar. Tahliye tamamlandıktan sonra ordinolar dağıtılmaya başlanır. Sonrasında ise alıcı firmanın gümrük müşaviri ordino ile gümrük işlemlerine başlayarak yükün gümrük işlemlerinin bitmesine istinaden yükü teslim alabilirler.

MALEZYA HAVA NAKLİYESİNDE KULLANILAN HAVALİMANLARI

Malezya – Türkiye arasında çıkış yapılabilen birçok uluslararası havalimanı bulunmaktadır. Bu havalimanlarından en büyük ve yoğun olan havalimanı Kuala Lumpur Uluslararası (KUL) havalimanıdır. Kuala Lumpur Havalimanı dışındaki uluslararası havalimanı listesi ayrıca aşağıdaki listede iletilmiştir.

Malezya Havayolu Nakliyeleriniz için mail adresimizden veya telefon numaramızdan direkt bize ulaşabilirsiniz. Malezya`daki güçlü acente bağımız ve tecrübeli ekibimiz sayesinde havayolu yüklemelerinizi mümkün olan en iyi şekilde organize edebiliriz.

Malezya havalimanları Listesi – (Malaysia Airports list)

  • Kuala Lumpur International Airport
  • Kuching International Airport
  • Langkawi Internatinonal Airport
  • Penang International Airport
  • Senai International Airport
  • Kota Kinabalu Airport


Zamanında Teslimat

Xperlog ile sevkiyatlarınız, planlanan ve taahhüt edilen zamanda yapılır.Güvenli

Xperlog ile ürünleriniz, sigortalı ve en güvenli şekilde teslimat adresine ulaştırılır.DepolamaHava Koşulları
Hemen Ara