XperLog Lojistik

Güney Kore Denizyolu Taşımacılığı

Güney Kore – Türkiye arası denizyolu ve havayolu yüklemeleriniz için Xperlog olarak en uygun navlun ve en hızlı transit süreler ile taşıma yapmaktayız. Konteyner bazında da ithalat ve ihracat olarak Denizyolu ve Havayolu Nakliye Servisimizden yararlanabilirsiniz.Anasayfa » Hizmetlerimiz » Denizyolu Taşımacılığı » Güney Kore Denizyolu Taşımacılığı


Güney Kore Denizyolu Nakliyesi


Güney Kore Denizyolu Nakliyesi ülkemizin Uzakdoğu kıtasındaki Çin den sonra en fazla kullandığı servislerden biri olarak kabul edilmektedir. Güney Kore Denizyolu olarak çok fazla konteyner limanına sahip olmamasına rağmen denizyolu konteyner yüklemesinde hacim olarak yüksek bir orana sahiptir.

Güney Kore Deniz Taşımacılığı ülkenin ihracat oranı ve ekonominin gelişmesinde büyük rol oynamaktadır. Güney Kore Deniz Nakliyesi olarak dokuma malzemeleri, kozmetik, araçlar, elektronik yedek parçalar ve gıda olarak çeşitli balık türleri vb. ihraç etmektedir. Diğer çoğu ülkelerde olduğu için Güney Kore Konteyner taşımacılığı haftalık çıkış olarak organize edilmektedir.

Güney Kore Denizyolu Nakliyesi Kullanılan Limanlar

Güney Kore Denizyolu yüklemelerinizde Güney Kore de kullanılan ana liman Busan (Pusan) olarak geçmektedir. Bunun dışında Incheon veya Ulsan limanları da bulunmaktadır. Fakat konteyner taşımacılığında en fazla Busan (Pusan) limanı kullanılmaktadır.

Güney Kore Denizyolu Taşıma Çeşitleri

Güney Kore Denizyolu taşıması olarak parsiyel taşıma ve komple konteyner taşıması olarak iki şekilde organize edilmektedir. Komple Konteyner bazında yükleme yapıldığında seçilen konteynerin tamamı yükleyiciye ait olmaktadır. Denizyolu taşımacılığının ve konteynerin izin verdiği limite kadar istenildiği miktarda ve ağırlıkta yükleme yapılabilmektedir.

Güney Kore Parsiyel yüklemesinde ise yükleme yapılacak malzemelerin gemi çıkışından belli bir süre öncesinden belirlenen depoya gönderilmiş olması gerekmektedir. Depo içerisinde konteyner içerisine yükleme planlanması yapılıp buna göre elleçleme yapılmaktadır. Güney Kore Denizyolu parsiyel yükünüzde konteynerde kaplanılan hacim kadarıyla navlun tutarınız değişmektedir. Toplam yük hacminiz güncel birim fiyat ve diğer masraf kalemleri ile hesaplanmaktadır.

Güney Kore Denizyolu Taşıma Süreleri

Güney Kore Denizyolu Komple Konteyner ve Parsiyel taşıma olarak transit süreler çıkış limanlarına göre değişiklik göstermektedir. Güney Kore Denizyolu için en yoğun kullanılan liman olan Busan (Pusan) limanından Türkiye`ye denizyolu transit süreleri yaklaşık 35-40 günü bulmaktadır.

Günümüzde Busan limanından Türkiye limanlarına direkt servis bulunmamakta olup , Kore limanından sonra Çin limanlarına ve armatöre bağlı diğer limanlara da uğrak yapıp Türkiye limanlarına gelmektedir. Bu durum Güney Kore ve Türkiye arasındaki denizyolu transit süresinin uzamasına sebebiyet vermektedir. Fakat Güney Kore`den Türkiye konteyner limanlarına haftalık olarak servisler bulunmaktadır. Her hafta Güney Kore limanlarından Türkiye konteyner limanlarına gemiler çıkış yapmaktadır.
Zamanında Teslimat

Xperlog ile sevkiyatlarınız, planlanan ve taahhüt edilen zamanda yapılır.Güvenli

Xperlog ile ürünleriniz, sigortalı ve en güvenli şekilde teslimat adresine ulaştırılır.DepolamaHava Koşulları
Hemen Ara