XperLog Lojistik

Kanada Deniz Taşımacılığı

Kanada (Canada) – Türkiye arası denizyolu ve havayolu yüklemeleriniz için Xperlog olarak en uygun navlun ve en hızlı transit süreler ile taşıma yapmaktayız. Konteyner bazında da ithalat ve ihracat olarak Denizyolu ve Havayolu Nakliye Servisimizden yararlanabilirsiniz.Anasayfa » Hizmetlerimiz » Denizyolu Taşımacılığı » Kanada Denizyolu Taşımacılığı


Kanada Denizyolu Taşımacılığı Hakkında


Kanada Denizyolu Taşımacılığı ülkenin ithalat etmiş olduğu yüklemelerde çok önemli bir rol oynamaktadır. Kanada Denizyolu nakliyesi ile çok sayıda ithalat yapmaktadır. Ülkenin üretim hacmi çok fazla olmadığı için ithalat ihtiyacı fazladır. Dolayısıyla Kanada Denizyolu taşıması ile bu ihtiyacını karşılamaya çalışmaktadır. Ülkemizden Kanada`ya haftalık olarak gemi çıkışları bulunmaktadır.

Kanada Denizyolu Nakliyesinde Taşıma Türleri Nelerdir?

Kanada Denizyolu nakliyeleri genellikle üç farklı biçimde organize edilmektedir. Yükleme şekli nakliye yapılan malzemelerin hacim ve ağırlığına göre değişiklik göstermektedir. Kanada Denizyolu yüklemelerinde ithalat ve ihracatçıların yükü eğer bir konteyneri dolduracak kadar yüksek hacimde değil ise Kanada Parsiyel taşımacılık kullanılmaktadır. Parsiyel taşımacılıkta konteyner içerisine yüklenen malzemelerin hacmi kadar navlun ödemesi yapılmaktadır. Kanada Parsiyel yüklemeleri de Türkiye limanlarından düzenli bir şekilde haftalık olarak çıkış sağlamaktadır.

Parsiyel yükleme dışındaki bir diğer taşıma şekli ise komple konteyner yüklemeleridir. Kanada Denizyolu Nakliyesi standart ve özel komple konteyner aracılığı ile organize edilebilir. Komple konteyner için maksimum yüklenebilecek ağırlık yaklaşık 26-27 ton civarındadır. Konteyner üzerinde yüklenebilecek maksimum ağırlıklarda belirtilmektedir.

Kanada Denizyolu Taşımacılığında son olarak dökme yükleme yapılabilir. Açık yük gemileri ile organize edilen yükler geminin güvertesine yüklenmektedir. Özellikle çok yüksek hacimli proje yüklemelerinde açık yük gemileri tercih edilmektedir.

Kanada Türkiye Arası Denizyolu Taşımacılığında Transit Süreler Kaç Gündür?

Kanada Denizyolu Nakliyesinde transit süreler organize edilen armatöre ve servise göre değişkenlik göstermektedir. Normal şartlarda Türkiye deniz limanlarından Kanada deniz limanlarına direkt servis bulunmamaktadır. Dolayısıyla gemiler aktarmalı olarak seferini tamamlamaktadırlar. Buna göre Kanada – Türkiye arası denizyolu taşımacılığı için transit süreler yaklaşık 35-40 gün arasında değişmektedir. Aktarma limanına göre bu belirtilen transit süreler artış gösterebilmektedir.

Kanada Denizyolu Nakliyesinde Kullanılan Deniz Limanları Nelerdir?

Kanada denizyolu kargolarında komple konteyner ve parsiyel yüklemeler için kullanılan denizyolu limanları aşağıdaki listede belirtilmiştir. Bu limanların arasında en fazla kullanılan deniz limanları Montreal ve Halifax olarak bilinmektedir.

Kanada Denizyolu Taşımacılığında Kullanılan Konteyner Limanları

  • Montreal Limanı
  • Vancouver Limanı
  • Prince Rubert Limanı
  • Saint John Limanı
  • Halifax Limanı
  • Nanaimo Limanı

Zamanında Teslimat

Xperlog ile sevkiyatlarınız, planlanan ve taahhüt edilen zamanda yapılır.Güvenli

Xperlog ile ürünleriniz, sigortalı ve en güvenli şekilde teslimat adresine ulaştırılır.DepolamaHava Koşulları
Hemen Ara