XperLog Lojistik

Malezya Deniz Taşımacılığı

Malezya – Türkiye arası denizyolu ve havayolu yüklemeleriniz için Xperlog olarak en uygun navlun ve en hızlı transit süreler ile taşıma yapmaktayız. Konteyner bazında da ithalat ve ihracat olarak Denizyolu ve Havayolu Nakliye Servisimizden yararlanabilirsiniz.Anasayfa » Hizmetlerimiz » Denizyolu Taşımacılığı » Malezya Denizyolu Taşımacılığı


Malezya Denizyolu Taşımacılığı Hizmeti


Malezya Denizyolu Taşımacılığı; Türkiye – Malezya arasındaki ilişkilerin günden güne gelişmesi nedeniyle son zamanlarda artış göstermektedir. Malezya halkı Türkiye ürünlerinin kalitesinden dolayı Türkiye`den birçok satın alım yapmakta ve bunları denizyolu nakliyesi olarak da gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda Türkiye`de birçok firma özellikle gıda konusunda Malezya`dan satın alım yapmaktadır. Bu durum Malezya`dan Türkiye`ye denizyolu taşımacılığının ilerleyen senelerde daha artacağını göstermektedir.

Malezya Denizyolu Nakliyesinde Kullanılan Limanlar

Malezya Denizyolu Nakliyesinde kullanılan deniz limanları liste olarak aşağıda belirtilmiştir. Malezya Denizyolu Taşımacılığında kullanılan ana liman Port Klang olarak bilinmektedir. En sık kullanılan Malezya deniz limanlarından diğerleri ise Penang limanı , Tanjung Pelapas , Port of Johor ve Bintulu limanıdır. Malezya Denizyolu Taşımacılığındaki kullanılan tüm limanları görmek isterseniz aşağıdaki listeyi kontrol edebilirsiniz.

Malezya – Türkiye Denizyolu Taşıma Süreleri Ne Kadar Sürer?

Malezya Denizyolu Taşımacılık servisleri haftalık olarak düzenlenmektedir. Denizyolu taşımacılığında ithalat ve ihracat bazında servislerde haftalık çıkışlar bulunmaktadır. Malezya Deniz limanlarından Türkiye deniz limanlarına gemi çıkışından itibaren transit süreler yaklaşık 35 gün sürmektedir. Bazı limanlardan aktarmalı servisler bulunduğu için transit süreler aktarma limanındaki yoğunluğa göre de değişiklik göstermektedir.
Türkiye`den Malezya`ya ihracat bazında organize edilen yüklerde genellikle Singapur limanından aktarma yaparak Malezya limanlarına ulaşmaktadır. Dolayısıyla Türkiye – Malezya Denizyolu ihracatlarında transit süreler yaklaşık 40 günü bulmaktadır. Malezya Denizyolu Nakliyeleriniz için yük bazında transit süreler ile ilgili bilgi almak isterseniz direkt olarak ofisimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Malezya Denizyolu Taşımacılığı Çeşitleri Nelerdir?

Malezya Denizyolu Nakliyesi eğer yüklenecek ürün komple konteyneri doldurmuyor ise parsiyel olarak organize edilebilir. Eğer komple konteyneri dolduracak bir hacim var ise komple konteyner olarak organize edilebilir.
Malezya Denizyolu Taşımacılığında proje yüklemelerini de gerçekleştirilebilir. Standart konteynerlere sığmayan ürünler özel ekipman olan Open top konteyner veya Flat Rack konteynerler ile yüklemeleri gerçekleştirilebilir. Ayrıca daha büyük olan yüklemelerde ise Break Bulk (dökme yük) gemileri ile yüklemeler gerçekleştirip malzemeler gemilerin güvertesinde taşıma yapılabilmektedir. Malezya – Türkiye arası proje yüklemelerinizde spot olarak çalışma yapabilmemiz için mail adresimizden veya telefonlarımızdan bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.

Başlıca Malezya Deniz Taşımacılığında Kullanılan Limanlar;

  • Port Klang Limanı
  • Penang Limanı
  • Tanjung Limanı
  • Johor Limanı
  • Bintulu Limanı
  • Malacca Limanı
  • Kuantan Limanı
  • Kemaman Limanı

Zamanında Teslimat

Xperlog ile sevkiyatlarınız, planlanan ve taahhüt edilen zamanda yapılır.Güvenli

Xperlog ile ürünleriniz, sigortalı ve en güvenli şekilde teslimat adresine ulaştırılır.DepolamaHava Koşulları
Hemen Ara