XperLog Lojistik

Tayland Hava Taşımacılığı

Tayland – Türkiye arası havayolu yüklemeleriniz için Xperlog olarak en uygun navlun ve en hızlı transit süreler ile taşıma yapmaktayız. Konteyner bazında da ithalat ve ihracat olarak Denizyolu ve Havayolu Nakliye Servisimizden yararlanabilirsiniz.Anasayfa » Hizmetlerimiz » Havayolu Taşımacılığı » Tayland Havayolu Taşımacılığı


Tayland Havayolu Taşımacılığı Hakkında


Tayland Havayolu Taşımacılığı; malzemeleri hızlı bir şekilde tedarik etmek isteyen ithalatçıların tercih ettiği yükleme şeklidir. Tayland Havayolu taşıması denizyolu yüklemelerine oranda daha maliyetli olmasına rağmen hızından dolayı kullanılır. Tayland denizyolu nakliyesi ülkemizden günlük uçuşlar veya haftada 3-5 sefer olacak şekilde organize edilmektedir. Tayland Havayolu Kargoları IATA üyesi olan havayolu şirketleri tarafından aktarmalı veya direkt servis olarak gerçekleştirilir. Havayolu yüklemelerinde maliyetler kilo başına birim fiyat olarak, havayolu konşimentosu ve havalimanı masrafları eklenerek hesaplanmaktadır. Tayland havayolu taşımasında ağırlık arttıkça kilo başına birim navlunda azalmaktadır. Havayolu baremler +45 , + 100 , +250 , +500 ve +100 kgs olarak düşünülebilir.

Tayland Havayolu Taşımacılığı Yükleme Şekilleri Nelerdir?

Tayland Havayolu Nakliyesinde; genellikle iki tip uçak bulunmaktadır. Tayland Havayolu nakliyesinde ithalatçı veya ihracatçılar ihtiyaçlarına göre iki uçak tipinden birisini seçebilirler. Tayland Havayolu Kargo yüklemelerinde ilk seçenek yolcu uçağı yüklemeleridir. Yolcu uçağı yüklemeleri düzenlenen tarifeli yolcu uçaklarının kargo bölümünde taşınabilir. Bu şekilde Tayland Havayolu nakliyesinin navlun maliyeti daha düşük seviyelere çekilebilmektedir. Fakat Tayland`a gönderilen havayolu yükünün yolcu uçağına sığmaması durumunda ikinci uçak tipi devreye girer.

Tayland Havayolu Taşımacılığında; yolcu uçağına sığmayan yüklemeler için diğer havayolu alternatifi kargo uçağı yüklemeleridir. Tayland Havayolu kargo uçağının yolcu uçağına kıyasla yükleme ölçüleri daha büyüktür. Dolayısıyla uçağa bağlı olarak belirtilen limitler içerisinde kargo uçaklarına yükleme yapılabilir.

Tayland – Türkiye Havayolu Taşıma Transit Süresi Kaç Gündür?

Tayland – Türkiye arası havayolu taşıma transit süresi aktarmalı ve direkt servislere göre değişiklik gösterir. Direkt olarak organize eden havayolu şirketlerinin Türkiye – Tayland arası transit süresi 1 gündür. Aktarmalı olarak organize edilen havayolu yüklemelerinin transit süresi ise yaklaşık 3-5 gün sürebilmektedir. Aktarmalı servislerdeki transit süreler aktarma yapılacak havalimanın o andaki yoğunluğuna göre değişebilir.

Tayland Havayolu Yüklemelerinde Kullanılan Uluslararası Havalimanları Nelerdir?

Tayland havayolu yüklemelerinde ithalatçı ve ihracatçıların kullanmış olduğu uluslararası havalimanları aşağıdaki listede belirtilmiştir. En çok kullanılan havalimanları ise Bangkok ve Phuket Uluslararası Havalimanlarıdır.

Tayland Havalimanları Listesi – Aırport Lists

  • Bangkok Suvarnabhumi International Airport
  • Phuket International Airport
  • Hat Yai International Airport
  • Don Mueang International Airport
  • Chiang Rai International Airport
  • Udon Thani International Airport


Zamanında Teslimat

Xperlog ile sevkiyatlarınız, planlanan ve taahhüt edilen zamanda yapılır.Güvenli

Xperlog ile ürünleriniz, sigortalı ve en güvenli şekilde teslimat adresine ulaştırılır.DepolamaHava Koşulları
Hemen Ara