XperLog Lojistik

Hindistan Denizyolu Taşımacılığı

Hindistan – Türkiye arası denizyolu ve havayolu yüklemeleriniz için Xperlog olarak en uygun navlun ve en hızlı transit süreler ile taşıma yapmaktayız. Konteyner bazında da ithalat ve ihracat olarak Denizyolu ve Havayolu Nakliye Servisimizden yararlanabilirsiniz.Anasayfa » Hizmetlerimiz » Denizyolu Taşımacılığı » Hindistan Denizyolu Taşımacılığı


Hindistan Denizyolu Nakliyesi


Hindistan Denizyolu Taşımacılığı ülkemizin özellikle ithalat ayağında çok yoğun olarak kullandığı bir servistir. Aynı zamanda ihracat yüklemelerimizde de Hindistan denizyolu nakliyesi kullanılmaktadır. Hindistan Denizyolu nakliyesinin tercih edilmesinin sebeplerinden birisi Hindistan`daki ucuz işçilikten kaynaklanmaktadır. Hindistan`daki ucuz işçilikten dolayı alınacak malzemelerin maliyeti düştüğü için Hindistan`dan ithalat hacmi artmaktadır. Bu da Hindistan Denizyolu Taşımacılığının sıkça kullanılması anlamına gelmektedir. Xperlog olarak ;  Hindistan Denizyolu hizmetimiz bu ülkedeki bir çok şehirde bulunan güçlü acente bağımız sayesinde hacim olarak günden güne artış göstermektedir.

Hindistan Denizyolu Yükleme Bölgeleri

 Hindistan Denizyolu Taşımasında ülkede bir çok deniz limanları bulunmaktadır. Ayrıca Hindistan nakliye konusunda ülke içerisinde demiryolu olarak da gayet gelişmiştir. Dolayısıyla Hindistan Denizyolu yüklemelerinde konteyner limanlarının yanı sıra deniz olmayan şehirlerde de konteyner depoları bulunmaktadır. Bu konteyner depoları CFS (Container Freight Station) olarak geçmektedir.

Hindistan Denizyolu Nakliyesini organize eden yükleyici konteyneri kendi deposunda yükledikten sonra eğer konteyner limanına uzak mesafede ise konteyner limanına göndermesine gerek yoktur. Hindistan Denizyolu Taşıması yapan firma konteyneri yakınında bulunan konteyner istasyonlarına gönderebilir. Bu Konteyner istasyonlarından düzenli olarak demiryolu ile bazı konteyner limanlarına servisler bulunmaktadır. Dolayısıyla Hindistan Denizyolu taşımacılığında konteynerler istasyondan denizyolu limanına demiryolu ile de ulaştırılabilmektedir.

Hindistan Denizyolu Nakliye Transit Süreleri

 Hindistan Denizyolu Taşımacılığı transit süreleri malzemelerin organize edilen çıkış limanına göre farklılık göstermektedir. Ana liman olan Nhava Sheva limanından Türkiye limanlarına transit süre yaklaşık 20 gün olarak belirlenmiştir. Bu transit süre Hindistan Denizyolu taşımacılığı için minimum gündür. Diğer armatörler ile ve diğer limanlardan Türkiye limanlarına denizyolu yüklemeleri için transit süreler 25-45 gün arasında değişiklik göstermektedir. Hindistan Denizyolu Nakliyeleriniz de transit süre ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.

Hindistan Denizyolu Taşımacılığı Servis Detayları

Hindistan Denizyolu Taşımacılığı servisi armatörlerin Hindistan konteyner limanlarından haftalık olarak çıkış şeklinde gerçekleşir. Hindistan Denizyolu ithalat ve ihracat kısmında yoğun olduğu taktirde armatörler ek seferler koyabilirler. Veya Hindistan uzun resmi tatillerinde blank sailing diye adlandırılan haftalık seferlere bir haftalık ara verilmesi de ayarlanabilmektedir.

Hindistan Denizyolu yüklemelerinde kullanılan bazı limanlar bilgileri aşağıda liste şekilde verilmiştir.

Hindistan Denizyolu Limanları

 • Mumbai Port
 • Nhava Sheva Port
 • Jawaharlal Nehru Port
 • Deendayal Port
 • Paradip Port
 • Visakhapatnam Port
 • Chennai Port
 • Cochin Port
 • Kolkata Port
 • Calcutta Port
 • Maharasthra Port
 • Hyderabad Port
 • Ahmedabad Port
 • New Delhi Port


Zamanında Teslimat

Xperlog ile sevkiyatlarınız, planlanan ve taahhüt edilen zamanda yapılır.Güvenli

Xperlog ile ürünleriniz, sigortalı ve en güvenli şekilde teslimat adresine ulaştırılır.DepolamaHava Koşulları
Hemen Ara