XperLog Lojistik

Tayvan Denizyolu Taşımacılığı

Tayvan – Türkiye arası denizyolu ve havayolu yüklemeleriniz için Xperlog olarak en uygun navlun ve en hızlı transit süreler ile taşıma yapmaktayız. Konteyner bazında da ithalat ve ihracat olarak Denizyolu ve Havayolu Nakliye Servisimizden yararlanabilirsiniz.Anasayfa » Hizmetlerimiz » Denizyolu Taşımacılığı » Tayvan Denizyolu Taşımacılığı


Tayvan Deniz Taşımacılığı Hakkında


Tayvan denizyolu taşımacılığı; Türkiye`nin Çin ve Güney Kore ile birlikte kullandığı servislerden birisidir. Türkiye teknoloji alanında birçok konuda Tayvan`dan ithalat gerçekleştirmektedir. Tayvan Denizyolu Nakliyesi Çin veya Güney Kore ithalatları ile karşılaştırılırsa hacim olarak daha geride kalmaktadır. Genel olarak Tayvan mallarının daha maliyetli olmasından dolayı Türkiye Tayvan`dan ithalat olarak daha düşük hacimle malzemeler getirmektedir. Tayvan Denizyolu nakliyesi ön planla olan firmalar tabi ki bulunmaktadır. Fakat Tayvan iş gücü maliyetinin Çin`e oranla daha yüksek olmasından kaynaklı toplam maliyette daha yüksek kalmaktadır.

Tayvan Denizyolu Taşımacılığı Yükleme Limanları

Tayvan Denizyolu Nakliyesinde; coğrafi olarak çok büyük bir ülke olmadığı için denizyolu konteyner limanları sayılıdır. Tayvan Denizyolu Taşımacılığında kullanılan bazı ana konteyner limanları aşağıdaki liste olarak belirtilmiştir. Tayvan Denizyolu yüklemeleri bu belirtilen limanlardan hem parsiyel, hem de komple konteyner olarak iki şekilde yüklenmektedir. Tayvan – Türkiye arasında denizyolu parsiyel taşımacılık yük bazında daha yoğun olarak gerçekleşmektedir. Tayvan Denizyolu olarak ayrıca dökme yük olarak da organizasyon yapılabilir. Standart veya Özel konteynerlere dış ölçü veya ağırlık olarak yüklenemeyen malzemeler için break bulk gemileri de kullanılmaktadır.

Tayvan Denizyolu Konteyner Limanları

  • Keelung Limanı
  • Taichung Limanı
  • Kaohsiung Limanı
  • Taoyuan Limanı

Tayvan – Türkiye Denizyolu İthalat Hakkında

Bilindiği üzere Uzakdoğu ülkelerinden Türkiye`ye ithalat hacmi bir hayli fazla hacimlerde devam etmektedir. Tayvan Denizyolu taşıması kullanılarak Tayvan – Türkiye arasında birçok ham madde, yedek parça, makinalar vb. yüklemeler gerçekleşmektedir.

Tayvan – Türkiye Denizyolu Taşımacılığı Kaç Gün Sürer?

 Tayvan Denizyolu taşımasında Türkiye limanlarına servisleri 35 ila 45 gün arasında değişmektedir. Tayvan Denizyolu Konteyner limanlarından Türkiye denizyolu konteyner limanlarına günümüzde direkt denizyolu servisi bulunmamaktadır. Direkt servis olmamasının nedeni ise Tayvan Denizyolu nakliyesi olarak bir konteyner gemisinin tamamını dolduracak kadar ithalatının olmamasıdır. Dolayısıyla Tayvan`dan organize edilen konteyner gemileri Çin, Singapur ve sonrasında Ortadoğu ülkelerine uğrak yaparak bu ülkelerden de konteyner almaktadır.

Bu sebepten dolayı da Tayvan – Türkiye denizyolu taşımacılığı aktarma limanlarına uğrak yaptığı için ve buradaki operasyon süreçleri nedeniyle beklediği için transit süreleri 35 ila 45 gün arasında değişiklik göstermektedir.Zamanında Teslimat

Xperlog ile sevkiyatlarınız, planlanan ve taahhüt edilen zamanda yapılır.Güvenli

Xperlog ile ürünleriniz, sigortalı ve en güvenli şekilde teslimat adresine ulaştırılır.DepolamaHava Koşulları
Hemen Ara