XperLog Lojistik

Çin Denizyolu Taşımacılığı

Çin – Türkiye arası denizyolu ve havayolu yüklemeleriniz için Xperlog olarak en uygun navlun ve en hızlı transit süreler ile taşıma yapmaktayız. Konteyner bazında da ithalat ve ihracat olarak Denizyolu ve Havayolu Nakliye Servisimizden yararlanabilirsiniz.Anasayfa » Hizmetlerimiz » Denizyolu Taşımacılığı » Çin Denizyolu Taşımacılığı


Çin Denizyolu Taşıma


Çin Denizyolu Taşımacılığı ; ülkemiz ve dünya genelinde en çok kullanılan ve en yoğun olan limanlarda ilk sıralarda yer almaktadır. Çin nüfus itibarıyla en büyük Asya Ülkesidir. Çin nakliye sektöründe üretimin çok yoğun olması ve bir çok limana sahip olması nedeniyle çok gelişmiş bir ülkedir.

Çin Denizyolu Taşıma Yöntemleri Nelerdir ?

 Çin Denizyolu yüklemeleri Komple konteyner , Parsiyel yükleme ve dökme yükleme  olarak üçe ayrılmaktadır. Çin Komple konteyner nakliyesi , seçilen konteyner tipinin tamamının size ait olduğu bir yükleme türüdür. Standart konteyner tipleri 20 DC (Dry Container) – 40 DC (Dry Container) – 40 HC (High Cube) olarak bilinmektedir. Ayrıca standart konteynerlere sığmayan büyüklükte olan ürünler için özel ekipmanlar bulunmaktadır. Bu ekipmanlar 20 OT (Open Top) – (40 Open Top) – 20 FR (Flat Rack) – 40 FR (Flat Rack) olarak geçmektedir.

Çin Denizyolu Komple konteyner yüklemelerinde seçilen konteyner tipi rezervasyon alındıktan sonra içerisinde başka bir yükleyicinin ürünü yüklenemez. Konteyner tamamı rezervasyon alan firmaya aittir.

Çin Denizyolu Parsiyel ise eğer bir konteynerin tamamını doldurabilecek bir ürününüz yok ise tercih edilen bir yükleme türüdür. Çin Parsiyel yükleme Çin parça yük olarak düşünülebilir. Örneğin 2 palet olan bir yükünüz var ise parsiyel yükleme tercih sebebi olmaktadır.

Çin Denizyolu parsiyel nakliye ; konteyner içerisinde kapladığını hacim ve ağırlık kadarıyla navlun ücreti çıkartır. Parsiyel yüklemelerde konteyner içerisinde birden fazla yükleyicinin malzemesi bulunmaktadır. Dolayısıyla ufak bir malzeme getirmek isteyen ve çok yüksek navlun maliyeti istemeyen müşteriler için ekonomik bir yöntemdir.

Çin Denizyolu Parsiyel de , malzemeler varış limanına geldikten ve gemi tahliyesinden sonra anlaşmalı depolara aktarılır ve burada ayrıştırılır. Konteyner işlemlerini tamamlandıktan sonra da ordinolar dağıtılmaya başlanır. Sonrasında da gümrük işlemleri başlar.

Çin Denizyolu Dökme yüklemeler ; Breakbulk olarak geçmektedir. Çok yüksek hacim ve tonajlı olan yüklemesi olan müşteriler için tercih sebebidir. Tek seferde yapılması istenen yüklemeler için dökme (BreakBulk) yüklemeleri yapılmaktadır. Dökme yüklemelerde navlun hesaplaması çoğu zaman spot olarak yapılmaktadır. Gemi seferleri de yük özelinde kontrol edilmektedir.

Dolayısıyla Çin Denizyolu Kargo tercih edecek müşterilerimiz Komple konteyner (FCL = Full Load Container) , Parsiyel yükleme (LCL = Less Than Container Load) veya Dökme yükleme yapmaktadırlar. Xperlog Olarak Çin denizyolu taşımacılığında güçlü acente bağımız sayesinde tüm taşıma yöntemlerinde müşterilerimize alternatifli çözümler sunmaktayız.

Çin İthalat yüklerinizde , Çinli tedarikçi firmalarınız ile kendi dilinde Çince olarak görüşmekteyiz. Xperlog ekibimizde Çince – İngilizce olarak firmalar ile iletişime geçen profesyonel ekibimiz bulunmaktadır.

Çin Denizyolu Nakliyesi Kaç Gün Sürer ?

Çin Denizyolu Nakliyesi için Çin – Türkiye arası transit süreler Çin çıkış limanlarına göre değişkenlik göstermektedir. Çin Ana limanlarından çıkış yapan gemilerin Türkiye limanlarına transit süresi yaklaşık 30 gündür. Çin Denizyolu için ana limanları Shanghai – Shekou – Ningbo olarak geçmektedir. Çin Denizyolu Parsiyel ve Komple yüklemelerinde çalıştığımız limanlar aşağıda belirtilmiştir. Ayrıca Konteyner tipleri ile ilgili ölçüler sitemizdeki Faydalı Bilgiler kısmında bulunmaktadır. Çin İthalat ile ilgili sormak istediğiniz soruları da mail adreslerimizden veya telefonlarımızdan direkt olarak bize ulaşıp sorabilirsiniz. Çin İthalatlarınız için sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Çin Denizyolu Limanları  : En çok kullanılan Çin Deniz limanları belirtilmiştir.

 • Shanghai
 • Shenzhen
 • Shekou
 • Ningbo
 • Guangzhou
 • Tianjin
 • Xiamen
 • Qingao
 • Hong Kong
 • Yantai
 • Dalian
 • Chiwan
 • Nanjing
 • Nantong
 • Fuzhou


Zamanında Teslimat

Xperlog ile sevkiyatlarınız, planlanan ve taahhüt edilen zamanda yapılır.Güvenli

Xperlog ile ürünleriniz, sigortalı ve en güvenli şekilde teslimat adresine ulaştırılır.DepolamaHava Koşulları
Hemen Ara