XperLog Lojistik

Tayland Deniz Taşımacılığı

Tayland – Türkiye arası denizyolu yüklemeleriniz için Xperlog olarak en uygun navlun ve en hızlı transit süreler ile taşıma yapmaktayız. Konteyner bazında da ithalat ve ihracat olarak Denizyolu ve Havayolu Nakliye Servisimizden yararlanabilirsiniz.Anasayfa » Hizmetlerimiz » Denizyolu Taşımacılığı » Tayland Denizyolu Taşımacılığı


Tayland Denizyolu Taşımacılığı Hakkında


Tayland Denizyolu Taşımacılığı; ülkemizin ithalatının büyük çoğunluğunu karşılayan Asya kıtasındaki önemli taşıma şekillerinden biridir. Tayland ise ülkemizin sıkça ithalat yapmış olduğu Asya kıtasındaki ilk 5 ülkeden birisidir. Tayland Denizyolu Nakliyesinde; Türkiye Tayland firmalarından yapmış olduğu ithalat günden güne artmaktadır. Aynı zamanda Türkiye`nin ihraç etmiş olduğu malzemeler için Tayland Denizyolu Taşımacılığı yoğun olarak kullanılmaktadır. Türkiye ve Tayland coğrafi olarak birbirlerine çok uzak olsa da denizyolu taşımacılığı sayesinde çok uygun nakliye maliyetleri ile ithalat ihracat yapılmaktadır. Tayland Denizyolu Nakliyesinin kullanılmasının farklı bir sebebi de tek konteynerde yüksek hacimli malzeme gönderilebilmesidir.

Tayland Denizyolu Taşımacılığı Transit Süreleri Kaç Gündür?

Tayland Denizyolu yüklemelerinde transit süreler kullanılan armatörlerin servislerine göre değişiklik göstermektedir. Tayland ithalat yüklemelerinde Türkiye`ye gelen gemiler için transit süreler yaklaşık 30-35 gün sürmektedir. Türkiye deniz limanlarından Tayland deniz limanlarına ihracat olarak gönderilen yüklerin transit süreleri ise yaklaşık 35-45 gün arası sürmektedir.

Tayland Denizyolu Nakliyesinde Yükleme Çeşitleri Nelerdir?

Tayland Denizyolu nakliyesinde taşıma şekli organize edilen yükün ölçüleri , ağırlığı ve hacmine göre değişiklik göstermektedir. Eğer organize edilecek malzemeler komple bir konteyneri doldurmayacak kadar ufak ise parsiyel taşımacılık şeklinde yüklenebilir. Parsiyel taşımacılığın bir diğer adı ise grupaj yükleme parça yükleme olarak bilinmektedir. Parsiyel taşımacılıkta ithalat veya ihracatçılar konteyner içerisinde kapladıkları hacim kadarıyla navlun ödemektedirler. Dolayısıyla parsiyel taşımacılık nakliye maliyetlerini oldukça düşürmektedir.

Tayland Denizyolu Yüklemelerinde diğer yükleme şeklide ise komple konteyner yüklemeleridir. Komple konteyner yüklemelerinde ithalat ve ihracatçılar konteynerin tamamını kiralamaktadırlar. Ve belirlenen sınırlar içerisinde istedikleri gibi yükleme yapabilirler. Tayland denizyolu nakliyesinde komple konteyner kullanan bir ihracatçının yükü varış yapana kadar açılmaz. Varış limanına ulaştıktan sonra gümrük işlemleri tamamlandıktan sonra konteynerdeki mühür açılmaktadır.

Tayland Denizyolu Taşımasında Kullanılan Deniz Limanları Nelerdir?

Tayland Denizyolu Taşımacılığında kullanılan iki ana konteyner limanı bulunmaktadır. Tayland içerisinde 10 dan fazla liman bulunur fakat konteyner limanı olarak Bangkok limanı ve Laem Chabang limanı kullanılmaktadır. Bu iki Tayland Deniz limanında hem parsiyel hem de komple konteyner elleçlemeleri yapılabilmektedir.

Xperlog Uluslararası Taşımacılık olarak Tayland denizyolu yüklemelerinizi hem parsiyel hem de komple konteyner olarak haftalık düzenli servislerimiz ile organize edebiliriz. Tayland Denizyolu yükleme talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Zamanında Teslimat

Xperlog ile sevkiyatlarınız, planlanan ve taahhüt edilen zamanda yapılır.Güvenli

Xperlog ile ürünleriniz, sigortalı ve en güvenli şekilde teslimat adresine ulaştırılır.DepolamaHava Koşulları
Hemen Ara