XperLog Lojistik

Hindistan Hava Taşımacılığı

Hindistan – Türkiye arası denizyolu ve havayolu yüklemeleriniz için Xperlog olarak en uygun navlun ve en hızlı transit süreler ile taşıma yapmaktayız. Konteyner bazında da ithalat ve ihracat olarak Denizyolu ve Havayolu Nakliye Servisimizden yararlanabilirsiniz.Anasayfa » Hizmetlerimiz » Havayolu Taşımacılığı » Hindistan Havayolu Taşımacılığı


Hindistan Havayolu Taşımacılığı ile İthalat ve İhracat


Hindistan Havayolu Taşımacılığı; ithalatçı ve ihracatçı firmaların ürünlerini hızlı bir şekilde istemiş oldukları noktaya ulaştırmak için kullandıkları bir servistir. Hindistan Havayolu Nakliyesi bazı havayolu firmaları tarafından günlük veya hafta da 3-4 çıkış şeklinde gerçekleşmektedir. Hindistan Genel Hava Kargo, Express kargo gibi farklı tiplerde yüklenebilmektedir. Hindistan havayolu Express kargo genelde önemli evraklar ve 0-30 kilogram ağırlığı olan numune ürünlerin gönderimi açısından avantajlı olmaktadır.

Hindistan Havayolu Taşımacılığı bazen proje yüklemelerinde de kullanılabilmektedir. Bunun için yük özelinde spot olarak Charter uçağı kiralanır. Hindistan Havayolu Charter uçakları ile organize edilecek ise yükün hazır olma tarihi önemlidir. Charter uçaklarının düzenli bir servisi bulunmamakta olup yüke özel olarak sefer düzenlenmektedir.

Hindistan Havayolu İçin Kullanılan Bölgeler

Hindistan Havayolu için birçok yerel ve uluslararası havalimanları bulunmaktadır. Hindistan Havayolu Kargo olarak Türkiye`ye gönderilecek ürünler için Hindistan`daki uluslararası havalimanları kullanılmaktadır. Hindistan Havayolu Taşımalarında servis veren bazı havalimanlarını aşağıda liste olarak görebilirsiniz.

Hindistan Havalimanları

  • Mumbai Havalimanı
  • Cochin Havalimanı
  • Pune International Airport
  • Chennai International Airport
  • Visakhapatnam Airport
  • Hyderabad Airport
  • Delhi Airport
  • Ludhiana Airport
  • Lucknow Airport

Hindistan – Türkiye Havayolu Taşımacılık Transit Süreleri

 Hindistan Havayolu Nakliyesinde Türkiye`ye transit süreleri uçuş çıkışına istinaden direkt servisler ile 1 gündür. Hindistan Havayolu Taşımacılığında eğer aktarmalı servisler tercih edilir ise transit süreler 3  ila 6 gün veya aktarma limanındaki yoğunluğa göre 10 güne kadar sürebilmektedir.

Hindistan Havayolu Express serviste ise transit süreler 6 ila 8 gün arasında değişmektedir.

Hindistan Havayolu Taşımacılığı Güvenli Mi?

Hindistan Havayolu yüklemeleri uluslararası büyük havayolu firmaları ile organize edildiği için gayet güvenlidir. Hindistan Havayolu Taşımasının diğer taşıma şekillerinde olduğu gibi riskli kısımları da bulunmaktadır. Fakat bu durum Hindistan Havayolu Nakliyesine özel bir durum değildir. Uluslararası olarak yapılan tüm Denizyolu, Karayolu, Havayolu gibi yüklemelerde ürünlerin hasar görmesi, ezilmesi, kaybolması gibi durumlar ile karşı karşıya kalınabilir.

Hindistan Havayolu yüklemelerinizde oluşabilecek olası hasar veya kayıp gibi durumlar için havayolu yüklemesi öncesinde sigorta yaptırılması tavsiye edilir. Havayolu yüklemenizde sigorta yaptırmak için özel sigorta firmaları ile iletişime geçmek gerekir. Havayolu taşımacılığındaki hasar veya kayıp durumlarında sigorta yapılmış olan firmaya başvurarak oluşacak maddi kaybının en azından bir kısmı böylelikle karşılanmış olur.Zamanında Teslimat

Xperlog ile sevkiyatlarınız, planlanan ve taahhüt edilen zamanda yapılır.Güvenli

Xperlog ile ürünleriniz, sigortalı ve en güvenli şekilde teslimat adresine ulaştırılır.DepolamaHava Koşulları
Hemen Ara